MŠ Knappova

Třída Berušky  🐞

Přespávání Koťátek a Berušek ve školce

Ze čtvrtka 20. 6. 2024 na pátek 21. 6. 2024 některé děti ze tříd Koťátek a Berušek přespaly společně ve školce. Zabavily se hrou šipkovaná v parku, k večeři si na zahradě školky dály párek v rohlíku přímo ze stánků a večer před usnutím je čekala pyžamová diskotéka. Všechny děti si před koncem školního roku domů nesly 4spoustu krásných vzpomínek a zážitků.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/prespavani-kotatek-a-berusek-ve-skolce

Berušky a vyjížďka na ponících

Dne 19. 6. 2024 dopoledne proběhla na naší školní zahradě akce s poníky, zavítaly k nám chovatelky tří poníků, které děti seznámily s péčí o ně, odpověděly všem na zvídavé otázky a povozily je. Všem dětem přinesli rodiče cyklistickou helmu na bezpečnou projížďku.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/berusky-a-vyjizdka-na-ponicich

Koťátka a Berušky na výletě

Ve středu 12. 6. 2024 se třída Berušek a Koťátek vydala autobusem na výlet do Dvora Králové nad Labem do údolí Hartského potoka, kde vede stezka s naučnými cedulemi a zajímavými úkoly pro děti. Cestou děti postavily krásné domečky z přírodnin pro myšky a broučky. Výlet si všechny děti moc užily.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/kotatka-a-berusky-na-vylete

Africká pohádka a pasování předškoláků na školáky

Pondělí 10. 6. 2024 byl pro naše předškoláky ze tříd Berušek a Koťátek významný den. Po shlédnutí divadelní pohádky s názvem Africké pohádky, byli rytířem pasováni na školáky.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/africka-pohadka-a-pasovani-predskolaku-na-skolaky 

Koťátka a Berušky u hasičů

Ve středu 29. 5. 2024 probíhal v rámci barevného týdne v celé školce "červený den". Proto jsme tematicky zavítali do hasičské zbrojnice v Jaroměři, kde nás čekal bohatý program a prohlídka. Děti si exkurzi moc užily a pánům hasičům děkujeme.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/kotatka-a-berusky-u-hasicu


Berušky v zahradnictví

Třída Berušek se vydala v úterý 14. 5. 2024 do Zahradnictví u Šnáblů. Děti mohly obdivovat krásy okrasných a užitkových rostlin, zahradnickou práci i péči o ně. Cestou do školky jsme si všichni pochutnali na zmrzlině, která osvěžila a potěšila naše mlsné jazýčky.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/berusky-v-zahradnictvi

Návštěva ZUŠ Jaroměř 

Dne 13. 5. 2024 navštívila třída Koťátek a Berušek ZUŠ v Jaroměři. Děti si poslechly, jak zní různé hudební nástroje, shlédly pohádku O drakovi a malovaly křídami na velkou plochu papíru. Návštěva se všem dětem moc líbila.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/navsteva-zus-jaromer-trid-berusek-a-kotatek 

Koloběžkový den

V rámci dopravní výchovy proběhnul u Berušek dne 29. 4. 2024 koloběžkový den. Děti si zopakovaly pravidla bezpečnosti a ochrany svého zdraví. Díky výborné spolupráci s rodiči, kteří je vybavili koloběžkou i helmou, si užily jízdu na označené stezce v městském parku a nechyběla ani postřehová hra, slalom, jízda z mírného kopce a odměna.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/kolobezkovy-den-u-berusek

Berušky v autodílně

Dne 25. 4. 2024 se třída Berušek vydala na exkurzi do autoopravny Asko v Jaroměři. Děti se měly možnost seznámit se se stroji, nářadím a prostory dílny, pozorovat práci automechanika a dokonce si sami vyzkoušely manipulaci s nářadím a počítačovou diagnostikou auta.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/berusky-v-autodilne 

Třída Berušek navštívila knihovnu

V pátek 19. 4. 2024 navštívily děti z Berušek městskou knihovnu a seznámily se s naučnou i zábavnou literaturou na téma Doprava, Naše modrá planeta a Vesmír okolo ní. Paní Karásková připravila dětem hádanky, obrázky k tématu a příběhy. Do školky si děti odnesly nejen pěkné zážitky, ale i spoustu poutavých knih.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/trida-berusek-navstivila-knihovnu 

Berušky v keramické dílně

V pátek 16. 2. 2024 děti z Berušek navštívily v rámci výukového programu o řemeslech a povolání keramickou a truhlářskou dílnu Střední řemeslné školy v Jaroměři.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/berusky-v-keramicke-dilne

Karneval u Berušek

Dne 13. 2. 2024 si děti z Berušek užily karnevalový rej s tanečky, přehlídkou masek a pěknou tombolou.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/karneval-u-berusek-2

Berušky u krmítka

8. 2. 2024 jsme byli krmit a pozorovat ptáčky u krmítka v parku. Přinesené zrní jsme rozdělili do všech krmítek, které jsou poblíž naší školky. Dětem se procházka za ptáčky moc líbila a odnesly si spoustu nových poznatků o životě ptactva v zimním období.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/berusky-u-krmitka

Berušky na návštěvě v knihovně

Dne 23. 1. 2024 jsme s dětmi ze třídy Berušek navštívili knihovnu. Poznávali jsme s paní knihovnicí různé druhy knih, které jsme si mohli prohlédnout a popovídat si o nich s kamarády. Velmi se nám v knihovně líbilo a do školky jsme si odnesli půjčené pohádkové knihy o zimě.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/berusky-na-navsteve-v-knihovne

Berušky s Koťátky na návštěvě v kostele

Dne 5. 1. 2024 se děti z Berušek a Koťátek vydaly na prohlídku kostela sv. Mikuláše, kde si prohlédly betlém a vyslechly si vyprávění o narození Ježíška.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/berusky-s-kotatky-na-navsteve-v-kostele

První a druhá lekce plavání tříd Koťátek a Berušek

22. 12. 2023 a 5. 1. 2024 proběhla první a druhá lekce plavání v Hradci Králové. Děti z Koťátek a Berušek se seznámily s prostředím plaveckého bazénu a hravou formou se začaly učit plaveckému umění. Za šikovnost a odvahu dostaly děti velkou pochvalu.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/prvni-a-druha-lekce-plavani-trid-kotatek-a-berusek

Posezení s rodiči u Berušek

Posezení s rodiči u vánočního stromečku se ve třídě Berušek konalo 14. 12. 2023. Děti předvedly, co se od září pěkného naučily a rozdaly rodičům dárečky a přáníčka.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/posezeni-s-rodici

Batůžkový výlet s dráčkem Mráčkem

Ve čtvrtek 16.11. jsme putovali na blízké pole pouštět draka. Zde jsme pozorovali krajinu kolem sebe a hlavně experimentovali s větrem. Co se stane, když fouká a nefouká? Nám tedy vítr moc nefoukal, tak jsme našemu dráčkovi pomohli během. Radost byla veliká, když na nás z výšky mával jeho ocásek.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/batuzkovy-vylet-berusek-s-drackem-mrackem

Pečení cukroví 

Tradiční pečení vánočního cukroví proběhlo ve třídě Berušek ve čtvrtek 7. 12. 2023. Děti se seznámily s výrobou těsta a procvičily své pracovní dovednosti při vykrajování. Cukroví jsme společně slepili marmeládou a ochutnáme při posezení s rodiči u vánočního stromečku.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/peceni-cukrovi-u-berusek-2

Ve středu 18.10. třída Berušek navštívila ZŠ B. Němcové. Nahlédli jsme k prvňáčkům do tělocvičny i do školní družiny.
https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/berusky-na-navsteve-v-zs-bozena/album

Děti měly možnost navštívit, v úterý 17.10.2023, základní školu na Ostrově. Školu jsme si celou prohlédli a navštívili jsme i bývalé předškoláčky, naší modré školky, v hodině češtiny a tělocviku. V kanceláři nás uvítal pan ředitel a seznámil nás se svou prací. Moc děkujeme.
https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/berusky-na-navsteve-v-zs-na-ostrove/album

10.10. 2023 si děti ze třídy Berušek nakrájely ovoce, aby si mohly pochutnat na výborném smoothie.
https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/ovocne-shmutte-u-berusek/album

V pátek 6.10. jsme s dětmi zpracovávali jablíčka, která si přinesly z domů. Děti si je omývaly, krájely, ochutnávaly a dávaly je do hrnce. Jablka se uvařila ve vodě, ochutila se skořicí a hřebíčkem. Náš jablečný kompot byl výborný a moc všem chutnal.
https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/vyroba-jablecneho-kompotu-u-berusek/album

V pondělí 25. 9. 2023 děti z Berušek upekly posvícenské koláčky a připomněly si lidové tradice a zvyky i sváteční atmosféru svátku svatého Václava.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/peceni-kolacku-u-berusek

21. 9. 2023 třída Berušek putovala naším městem Jaroměř a poznávala významné budovy, domy a stavby.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/batuzkove-putovani-tridy-berousek