MŠ Knappova

Třída Kytičky 🌼

Batůžkový výlet za zvířaty

Dne 11. 4. 2024 jsme se s dětmi vydali na dlouhou procházku s batůžky, tedy na batůžkový výlet. Cíl byl jasný, šli jsme se podívat na zvířátka, cestou jsme potkali pejsky i kočky a nakonec na nás čekalo veliké stádo ovcí. Po cestě panovala fajn nálada, zpívali jsme si a za odměnu jsme si v trávě i pochutnali na dobrůtce, kterou jsme si nesli v batůžku.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/kyticky-a-batuzkovy-vylet-za-zviraty

Kytičky a batůžkový výlet za první jarní kytičkou

Celý týden probíhal ve třídě Kytiček ve znamení jara a prvních jarních kvítků, a tak jsme se v pátek 8. 3. 2024 vydali poznávat květiny i ven. Vzali jsme si batůžky a pozorovali jsme jaroměřské zahrádky, kam už jaro zavítalo.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/kyticky-a-batuzkovy-vylet-za-prvni-jarni-kytickou

Kytičky v knihovně 

Ve středu 21. 2. 2024 jsme s dětmi z Kytiček navštívili městskou knihovnu, zopakovali jsme si různá řemesla a povolání, spoustu říkadel a poslechli si krásnou pohádku o Sazínkovi. Prohlédli jsme si i spoustu knížek a paní knihovnici děkujeme za poutavý program.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/kyticky-v-knihovne-21-2-2024

Batůžkový výlet na Střední školu řemeslnou v Jaroměři

Ve čtvrtek 15. 2. 2024 vyrazila třída Kytiček v rámci týdne řemesel a povolání na batůžkový výlet do nedaleké Střední řemeslné školy. Měli jsme možnost nahlédnout hned do několika řemeslných dílen, podívali jsme se, jak třeba pracují kováři a zámečníci. Také jsme si prohlédli i hotové výrobky a prostory školy. Dali jsme si dobrotky z batůžku a procvičili si svá těla při vycházce.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/kyticky-batuzkovy-vylet-na-stredni-remeslnou-skolu 

Karneval u Kytiček

V úterý 13. 2. 2024 byl ve školce výjimečný den, jinak tomu nebylo ani ve třídě Kytiček. Konal se totiž karneval. Všechny děti přišli v maskách a převlecích a karnevalový rej mohl začít. Tančilo se, zpívalo, proběhla i přehlídka kostýmů a nakonec i tombola. Každý si tak odnesl vzpomínku na tento veselý a zábavný den, který jsme si společně náramně užili.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/karneval-u-kyticek

Sněhobílý den

31. 1. 2024 jsme s dětmi z Kytiček měli sněhobílý den. Všichni ráno přišli v bílém jako sněhuláci a v tomto výjimečném duchu se nesl i celý den. Tvořili jsme, tancovali i zpívali. A také jsme si vyzkoušeli zajímavý bublavý experiment s umělým zmraženým sněhem, který děti moc bavil. Celý den jsme si v radosti užili.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/snehobily-den-u-kyticek

Kytičky a ledový hokus pokus

V druhém lednovém týdnu (od 8.1. do 12.1. 2024) nám udeřilo mrazivé počasí, a tak jsme si s Kytičkami vyrobili ledové obrázky. Byl to hokus pokus na víc dní, použili jsme přírodní komponenty, vyzdobili si hned několik formiček a zalili vodou. Celý děj mrznutí vody jsme za oknem pozorovali a na závěr jsme si s ledem venku vyzdobili naší školní zahradu.                                                                                                      

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/kyticky-a-ledovy-hokus-pokus

Třída Kytiček na návštěvě v kostele

Dne 5. 1. 2024 jsme se se třídou Kytiček vydali na návštěvu do jaroměřského kostela sv. Mikuláše. Vyslechli jsme si poutavý příběh o třech králích a prohlédli si betlém i krásně vyzdobené prostředí kostela.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/trida-kyticek-na-navsteve-v-kostele

Kytičky na návštěvě v knihovně

Dne 27. 11. 2023 jsme se s dětmi z Kytiček vypravili do městské knihovny v Jaroměři, cesta nebyla daleká a tak jsme tam hned dorazili a program mohl začít. Děkujeme paní knihovnici Karáskové za krásné vyprávění o ptáčcích, pohádku i poutavou zábavu s knížkami.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/kyticky-na-navsteve-v-knihovne 

Skupinová práce a batůžkový výlet za podzimním počasím

Celý poslední říjnový týden jsme si s dětmi z Kytiček povídali o počasí, a tak jsme si společně vyzkoušeli týmovou práci, rozdělili se do skupin a učili se tak spolupráci s ostatními kamarády. Odměnou za píli nám byl hned následující batůžkový výlet, při kterém jsme pozorovali podzimní přírodu a počasí kolem nás.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/kyticky-skupinova-prace-a-batuzkovy-vylet-za-podzimnim-pocasim-1

Říjen u Kytiček

V měsíci říjnu jsme si s dětmi z Kytiček povídali o ovoci a zelenině a nejen to, děti je poznávaly všemi smysly, ochutnávaly, a dokonce si samy vyrobily ovocný salát, špízy a zeleninovou pomazánku. Konec měsíce patřil plodům podzimu, vyzkoušeli jsme si hned několik výtvarných technik a naučili se poznávat dary přírody okolo nás.

https://www.rajce.idnes.cz/msknappova/album/rijen-u-kyticek