MŠ Lužická

Společné aktivity

Zdravověda v Lužické školce

5.6. nás navštívili pracovníci Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, aby dětem předvedli, jak se správně zachovat, pokud se stanou účastníky úrazu či nehody, jak správně komunikovat s dispečerem záchranné služby i to, jak se dělá nepřímá masáž srdce někomu, kdo nedýchá. Celá akce slouží i jako prevence před dětskými úrazy a učí větší zodpovědnosti za vlastní bezpečí a zdraví.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/zdravoveda-v-luzicke-skolce

Výlet na plovču

V úterý 4.6. nám konečně trochu popřálo počasí a vydali jsme se na odloženou cestu na Staré koupaliště. Cestou jsme si protáhli nohy a na koupališti pak celé tělo na průlezkách a při honičkách. Před odchodem zpátky na oběd jsme se ještě mohli podívat na papouščí miminka!


https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/vylet-na-plovcu

Klaun TU TU

 

Dne 3.6. jsme měli v Lužické školce veselo. I když jsme měli s dětmi být na staré plovárně, bohužel kvůli špatnému počasí přijel klaun TU TU za námi do školky. A to jsme tu měli veselo. Děti se smály na celé kolo, a ještě navíc pan klaun poučil děti o bezpečnosti na silnicích a mimo ně.

 

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/klaun-tu-tu


Návštěva ZUŠ

v pondělí 13.5. vyrazily děti z Koťátek a předškoláci z Kytiček na vystoupení dětí ze ZUŠ v Jaroměři. Při hudebním vystoupení děti poznávaly hudební nástroje, při výtvarné výchově si mohly namalovat svého mazlíčka a při dramatickém vystoupení si poslechly pohádku o dracích. Všichni jsme měli moc milé dopoledne a spousty dětí z naší školky toto prostředí zná.

 

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/navsteva-zus

 

Čarodějnický rej

30.4. si děti z naší školky užily čarodějnický rej. Již od rána si ve svých třídách zahrály na čaroděje a čarodějnice, program dále pokračoval dopoledne venku na školní zahradě, kde měly děti připravené disciplíny a odpoledne si s rodiči opekly špekáčky. Počasí nám přálo a byl to moc hezký den plný zážitků a setkání.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/carodejnicky-rej-24

Návštěva HZS

Ve čtvrtek 18.4. byly děti z naší školky pozvaní do Záchranné hasičské stanice v Jaroměři. No to byl bezva výlet! Děti se byly podívat uvnitř hasičské stanice, pořádně si prohlédly auta, zastříkaly si hadicí, a to nejlepší bylo naposled! Projely se v opravdovém hasičském autě. No to byla paráda! Celou návštěvu jsme si všichni pořádně užili!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/navsteva-hzs

Muzikantský rok

 

9.4. měly děti z Lužické školky hudební prožitkový program s D. Čemusovou, kde využily poznatky o střídání ročních období a jejich znaky, opakování známých písní spojené s rytmizací a hrou na tělo.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/muzikantsky-rok

Planetárium

Ve čtvrtek 4.4. si děti z Koťátek a Kytiček vyjely do Hradce králové do Planetária. Hned u vchodu je čekalo velmi milé přivítání od paní průvodkyně. Děti měly možnost si vše prohlédnout a vyzkoušet a v kinosále je čekalo krásné povídání o vesmíru, planetách a na konci návštěvy ještě pohádka. Děti si výlet moc užily.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/planetarium-24

Loučení se zimou

21.3. se děti z Lužické školky rozloučily se zimou a přivolaly si jaro. V každém oddělení si děti vyrobily mávátka nebo čelenky, do rukou si vzaly dřívka a cestou k mostu u jídelny o sobě daly pořádně vědět. Průvod to byl pořádný a děti si akci náležitě užily.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/louceni-se-zimou-24

Nádherné úterý

Dne 12.3. jme měli v MŠ divadelní představení plné kouzel a vizuálních efektů vzniklo podle stejnojmenné knížky Daisy Mrázkové a vypráví o tom, že příčina smutku pro jednoho člověka může být zdrojem radosti pro jiného. Co všechno se může stát, když se ztratí jedna panenka?

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/nadherne-utery

Soptíkovo lyžování

Týden od 19.2. – 23.2.2024 byl věnovaný lyžařům. A jak se vydařil, i když nebylo mnoho sněhu a nějaký ten deštík se občas prohnal.  Děti byly na začátku týdne rozděleny do skupinek k instruktorům, které měly po celý týden. Již od prvního dne bylo na dětech znát nadšení, ale i obavy, zda to celé zvládnou. A zvládly! Každý den byly vidět pokroky, a to u všech dětí. V páteční rozdávání diplomů se přijeli podívat i někteří rodiče. Tak zase za rok!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/soptik

Karneval

V pátek 16.2. jsme veselý týden zakončili parádním karnevalem, Byla tancovačka, zpívání a také kouzelník Reno dorazil! Děti si tento den opravdu užily!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/karneval

Ještě bruslíme

V pondělí 5.2.2024 jsme si s dětmi z Koťátek a z Kytiček užili ještě jedno bruslení. Účast byla veliká a děkujeme rodičům za pomoc při nazouvání brusliček!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/jeste-bruslime

Plaváčci ve Všestarech

V úterý 30.1. vyjely děti z Lužické školky plavat do Všestar a byla to tam veliká paráda a všichni si to moooc užili.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/plavacci-ve-vsestarech

Brusleníčko, bruslení

29.1.24 jsme se dočkali! Děti se na bruslení těšily už týden dopředu. Téměř všechny dorazily s bruslemi a hodinku na ledě si parádně užily. Děkujeme rodičům, kteří nás přišli podpořit a pomoci s nazouváním bruslí. Velké poděkování patří panu Mackovi za zajištění plochy a za pomoc dětem na ledě. Už se těšíme na příští pondělí!!!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/bruslenicko-brusleni

Plaváčči

25.1.2024 vyrazily děti z Lužické na další lekci plavání. Jsou to šikovní plaváčči….

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/plavacci

Tuč a Ňák

9.1.2024 za námi přijela paní Jarmila Vlčková s krásnou zimní pohádkou. Pohádka o dvou tučňácích a jejich putování do země ledu a mrazu za doprovodu krásných písniček. Dětem se pohádka moc líbila a paní Vlčková sklidila ovace ve stoje.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/tuc-a-nak

Hudební divadlo „Putování za betlémskou hvězdou“

20.12.2023 ještě před Vánoci k nám zavítala báječná paní Čemusová s hudební pohádkou „Putování za betlémskou hvězdou“. Děti prožily vánoční příběh prostřednictvím hry na tělo, na nástroje i zpěvem. Děkujeme!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/hudebni-divadlo-putovani-za-betlemskou-hvezdou

Vánoční nadílka v MŠ

V úterý 19.12.2023 byl ten den, ano stalo se, že se i v naší školce zastavil Ježíšek. Velká radost, překvapení a nadšení je vidět. Děti si nadílku moc užily, rozbalování a objevování nového je vždy fajn zábava.

Přejeme všem pohodové Vánoce a v novém roce 2024 se těšíme na shledání!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/vanocni-nadilka-v-ms-2023

Plaváčci z Lužické školky

14.12.2023 byly předškolní děti na prvním plavání. Všichni se moc těšily a moc si bazén užily.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/plavacci-z-luzicke-skolky

Půjdem spolu za světlem

12.12.2023 za dětmi z Koťátek a Kytiček přijela návštěva z Biskupství Hradec Králové. Paní Rumpíková předvedla dětem interaktivní program o Marii a Josefovi a zrození Ježíška. Děti byly nadšené a do programu se hojně zapojily.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/pujdem-spolu-za-svetlem

Čertíci v MŠ

V úterý 5.12. jsme měli v naší MŠ velkou návštěvu, na kterou jsme všichni čekali. Na čerty, andílka a Mikuláše. Ale před návštěvou si ráno děti ve svých odděleních plnily úkoly, fotily se a o čertech si popovídaly. Ale pak nastal ten veliký sněm, kdy se sešly všechny děti u Koťátek a zatančily si. A přišla ta velikánská návštěva. To bylo humbuku! Zajímavé bylo, že počet dětí před návštěvou souhlasil s počtem dětí po návštěvě.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/certici-v-ms

Vystoupení v Muzeu

V sobotu 2.12.2023 vystoupil sboreček Sluníčko z MŠ Lužická v Muzeu v Jaroměři. Děti již navnadily veřejnost vánoční atmosférou a připomněly tak i nadcházející první adventní neděli.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/vystoupeni-v-muzeu

Besídka na ZŠ Ostrov

Na 1.12.2023 jsme byli s předškoláky z Koťátek a Kytiček pozváni na besídku na ZŠ Ostrov. Děti školáci měly pro nás připravený sváteční program plný krásných zimních a vánočních písniček a básniček, poté se na nás přišel podívat Mikuláš a čert a jim jsme na oplátku řekli čertovskou básničku my. Bylo to moc hezké páteční dopoledne.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/besidka-na-zs-ostro

Zvířátka a loupežníci

16.11.2023 k nám do školky přijela paní Jana Vyšohlídová a krásnou loutkovou pohádkou. Tato pohádka byla na motivy bratří Grimmů Brémští muzikanti. Vyprávění o tom, že když kamarádi stojí za všech okolností při sobě, tak jim to pak nejlépe společně ladí…..

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/zviratka-a-loupeznici-2023

Ježkoviště

Ve středu 8.11.2023 se děti ze třídy Kytiček a Koťátek sešly v městském parku, kde se zúčastnily akce pořádané TSM – zhotovení  „ježkoviště“.  Děti pomocí hrabiček a pracovních košů nahromadily haldu listí, do které byl skryt domek pro ježka. Pracovnice Záchranné stanice v Jaroměři s dětmi diskutovala o tom, proč je třeba ježkům pomoci nejen s přezimováním v jejich prvním roce života, ale s celkovým přístupem a ohledem na jejich bezpečnostní potřeby. Na závěr akce pak ježka do příbytku umístila a ježek spal a spal a ….. a děti odcházely s pocitem dobře vykonané práce.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/jezkoviste

Dušičkový den

2.11.23 se spojila třída Kytiček a Berušek a spolu jsme se vydali na druhý konec Jaroměře. Na městském hřbitově jsme rozsvítili svíčky dušičkám, které tady už nejsou s námi. Velká pochvala jak pro Berušky, které zvládly dlouhou cestu tam i zpátky, tak pro Kytičky, které byly pomocníky i oporou pro mladší kamarády.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/dusickovy-den

Návštěva ZŠ Ostrov

31.10.2023 se předškoláci z Kytiček a děti z Koťátek vydaly na návštěvu ZŠ Ostrov. Byli jsme se podívat do všech prvních tříd pozdravit své kamarády a zopakovat si některé básničky. V ředitelně děti tipovaly co asi tak má za práci pan ředitel a pokoukaly prostory chodeb u šaten, které jsou krásně pomalované.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/navsteva-zs-ostrov

O Šípkové Růžence

Dnes 20.10.2023 k nám do MŠ přijela paní Vlčková s krásným loutkovým divadlem. Pohádka to byla krásná a děti děkovaly a tleskaly ve stoje.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/o-sipkove-ruzence

Podzimní dobrodružství

4.10.2023 měly děti ze třídy Koťátek a Kytiček milou návštěvu. Za dětmi přijela paní Kmoníčková se svým interaktivním programem „Podzimní dobrodružství „. Děti si zopakovaly, jak vypadá příroda v různém ročním období a poznávaly listy a plody podzimu. Program se všem moc líbil.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/podzimni-dobrodruzstvi

Z pohádky do pohádky

Dnes 3.10.2023 byly děti z Lužické školky na pohádkové stezce plné pohádkových úkolů. Když jsme se vrátili na zahradu, čekal nás zlatý poklad jako odměna a pan Tomek nám u upekl brambory v ohništi. To byla dobrota!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/z-pohadky-do-pohadky

O Nanynce

20.9.2023 jsme měli krásné hudební loutkové divadélko, které nám zahrála paní Šárka Vavřinková. V příběhu o Nanynce jsme slyšeli spousty známých písniček, které si děti mohly také zazpívat. A jak to v pohádkách bývá, vše dobře dopadlo!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/o-nanynce