MŠ Lužická

Třída Berušky 🐞

Batůžkový výlet za sluníčkem

5.4. v pátek jsme se s Beruškami vydaly na výlet za sluníčkem. Sluníčko nás hlídalo téměř po celé dopolední putování, Berušky statečně pochodovaly po celou dobu, zbyla i spousta času na odpočinkové hraní, a bylo to báječné dopoledne.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/batuzkovy-vylet-za-slunickem-24

Velikonoční dílny

26.3. – v rámci jarních svátků jsme v MŠ uspořádali velikonoční dílny s rodiči. Děti si společně s rodiči vyrobili velikonoční kuřátka, provedly rodiče po třídě, kde jim ukázaly své oblíbené hračky a celé odpoledne jsme si všichni příjemně užili.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/velikonocni-dilny-berusky

Pečení jidášů

25.3. první den v týdnu jsme se s dětmi z Berušek dali do pečení jidášů. A že jsou to děti moc šikovné, práce nám šla od ruky. Děti si těsto uválely a umotaly. Někteří si trochu těsta ochutnaly.  Po odpočinku se děti mohly radovat, že své výtvory ochutnají. A že se jim povedly!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/peceni-jidasku-berusky

Výlet za zvířátky

 

V pátek 15.3. jsme se s dětmi z Berušek vydali na batůžkový výlet za zvířátky. Počasí se nám vydařilo, sluníčko svítilo a měli jsme štěstí -  zvířátek jsem potkali opravdu dost. Děti poznávaly husy, kachny, slepice a viděli jsme i ovečky. Výlet se nám moc vydařil.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/vylet-za-zviratky

Berušky v knihovně

7.3. ve čtvrtek se naši nejmladší vydali na návštěvu do městské knihovny. Už z dálky budovu knihovny poznali a pro mnohé z nich knihovna nebyla neznámou, což nás velmi těší. Paní knihovnice nás provedla spolu s pejskem a kočičkou světem zdravého a nezdravého stravování, upekli jsme společně dort 😊 a návštěvu jsme zakončili prohlížením dětských knížek.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/berusky-v-knihovne-24

Veselý týden u Berušek

 

V týdnu od 12.2 - 16.2. jsme si s dětmi v Beruškách užili veselý týden.

Každý den byl na jiné téma. Děti v tomto týdnu chodily již od  rána tematicky oblečené. V pondělí jsme měli puntíkatý den, v úterý pruhovaný, ve středu brýlový, ve čtvrtek jsme všichni přišli v kloboucích.

Užili jsme si  spoustu legrace a týden zakončili karnevalem a dokonce k nám do MŠ zavítal kouzelník Reno!


https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/vesely-tyden-u-berusek-24

Pohádkové pečení se Sněhurkou a 7 trpaslíky

8.2. ve čtvrtek jsme s Beruškami pustili do pohádkového pečení bábovky. Všichni trpaslíci pomáhali, míchali, ochutnávali a na tvarohové bábovce, která se nám moc povedla si patřičně pochutnali. Chtěli bychom moc poděkovat za všechny donesené suroviny.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/pohadkove-peceni-se-snehurkou-a-7-trpasliky

Sněhulákový den

Ve čtvrtek 25.1. jsme si s dětmi z Berušek udělali „Sněhulákový den“. Děti od rána přicházely převlečené za sněhuláky. Ve třídě měly nachystané „sněhulákové úkoly“, které s radostí plnily. Závěr dopoledne jsme ukončili písničkami a tancem. Všichni jsme si tento den užili.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/snehulakovy-den

Návštěva kostela 

V pondělí 8.ledna jsme s Beruškami navštívili kostel svatého Mikuláše. Vše jsme si s dětmi prohlédli, dostali jsme spoustu informací o narození Ježíška a o tradicích k tomu spojených. Na závěr jsme si společně zazpívali koledu „My tři králové“.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/navsteva-kostela-berusky

Vánoční besídka u Berušek

12.12.2023

Děkujeme všem, kdo se přišel podívat a strávit báječné odpoledne v tento byť kouzelný, ale uspěchaný čas. Berušky Vaši přítomnost velmi ocenily a bylo vidět na jejich tvářích velké nadšení, štěstí a radost! Moc děkujeme.

Tím nejkrásnějším dárkem k Vánocům není nic, co se zlatem třpytí…., je to úsměv, láska, pohlazení a nad takový dar žádný není.

Krásné Vánoce a hodně štěstí v novém roce 2024

přejí paní učitelky z Berušek

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/vanocni-besidka-u-berusek-2023

Vánoční tvoření u Berušek

29.11. jsme se v rámci vánočního vyrábění s rodiči sešli v naší třídě a ozdobili jsme společně vánoční stromeček. Malým tvořením vánočních oříškových domečků jsme se snažily vytvořit alespoň o kousíček víc vánoční náladu a přispět tak k vánoční náladě. Krásný advent přejeme!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/vanocni-tvoreni-u-berusek

Špízy

V úterý 21.11 si děti z Berušek připravily ke svačince zdravé ovocné špízy. Nejdříve si děti ovoce umyly, nakrájely a poté začaly napichovat dle své vlastní fantazie a chuti na špejle. Byla to zdravá dobrota.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/berunky-tvori-spizy

Svatomartinské rohlíčky u Berušek

V pátek 10. listopadu jsme se s dětmi z Berušek dali do pečení svatomartinských rohlíčků. Práce se nám dařila, děti nejdřív těsto vyválely, rádýlkem rozkrájely, naplnily a motaly rohlíčky, které se moc povedly. Po upečení si rohlíčky daly ke svačině. Byla to velká dobrota.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/svatomartinske-rohlicky-u-berusek

Strašidla u Berušek

30.10. – 2.11., od pondělí do čtvrtka jsme si s dětmi v Beruškách užívali strašidýlka. Dlabali jsme strašidla z dýní, malovali je, skládali z přírodnin. Tvořili jsme pomocí barviček a v rámci strašidýlkového týdne jsme absolvovali výlet na hřbitov.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/strasidla-u-berusek

Berušky v knihovně

V pátek 13. 10.  jsme s dětmi navštívili městskou knihovnu v Jaroměři. Seznámili jsme se s prostředím knihovny, děti si prohlédly spoustu nových zajímavých knížek, paní knihovnice nám přečetla pohádku a děti ji na oplátku řekly několik krásných říkanek, co se ve školce naučily. Návštěva se nám všem moc líbila.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/berusky-v-knihovne-23

Skřítci u Berušek

Ve čtvrtek 12.10. jsme s Beruškami využili krásného podzimního počasí a vyrobili jsme skřítky. Skřítci Podzimníčci na nás dohlížejí ve školce na schodišti a budou nám školku hlídat po zbytek podzimu.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/skritci-u-berusek

Koláče u Berušek

Dne 27. 9. 2023 jsme se s dětmi z Berušek dali do pečení koláčů. Děti ochutnaly povidla, samy si koláčky vyrobily, a pak už jen čekaly, až nám je paní kuchařka donese. To byla ale dobrota!

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/kolace-u-berusek 

První týden u Berušek

Berušky vykročily pravou nožičkou! Se školkou se skamarádily téměř hned. Poznali jsme společně nové paní učitelky, novou třídu i školní zahradu.

https://www.rajce.idnes.cz/materskaskolajaromer/album/prvni-tyden-u-berusek-2023